Friday, June 1, 2012

Stanford Business School'a En Çok Öğrenci Yollayan Okullar


Eğer Amerika'da bir üniversitenin işletme okuluna başvuruyorsanız, ve siz aynı okuldan mezunsanız girme şansınız çok daha yüksek. Bu Türkiye'deki üniversitelerin lisansütü programları için de geçerli. Stanford Business School, bugün dünyanın her yerinden bir çok öğrencinin en çok tercih ettiği lisansüstü işletme programını (MBA) sunuyor.

Stanford Graduate School of Business'ın 2013 senesi öğrencilerine baktığımızda, Stanford Üniversitesi mezunlarının 397 öğrencinin 30'unu oluşturduğunu görüyoruz. Bu 2013 sınıfının %7.4lük bir oranını oluşturuyor. Öğrencilerin geri kalanı ise çoğunlukla Ivy-League elit üniversitelerinden.

Stanford Graduate School of Business 2013 senesi öğrencilerinin,
UPenn mezunları, %6.3 lük bir oranını
Yale mezunları, %5.9 luk bir oranını
Harvard mezunları, %5.2 lik bir oranını
University of Virgina mezunları ise %3 lük bir oranı oluşturarak Stanford Business School'a en çok öğrenci yollayan okullar listesine giriyorlar.

Amerika dışındaki üniversitelerden ise, The Indian Institute of Technology, Peking University ve The New Economic School in Russia, the University of Cambridge ve the University of New South Wales bulunuyor. Maalesef henüz hiçbir Türk üniversitesi Stanford'a en çok öğrenci yollayan okullar arasında değil.

Stanford Graduate School of Business'a en çok öğrenci yollayan okulların tam listesini görmek için bu linke tıklayın.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

paylaşın :)

Get widget